Esenciální olej proti stresu, úzkosti, mentální únavě - Citron

195 Kč  s DPH

Krásná osvěžující citrusová vůně. Při vdechování působí jako povzbuzující tonikum. Příznivě působí na mastnou pleť, bradavice, atletickou nohu, infekce a špatný krevní oběh. Číst více

ODYLIQUE
195 bodů do věrnostního systému

195 Kč  s DPH

Krásná osvěžující citrusová vůně. Při vdechování působí jako povzbuzující tonikum. Příznivě působí na mastnou pleť, bradavice, atletickou nohu, infekce a špatný krevní oběh. Číst více

ODYLIQUE
195 bodů do věrnostního systému

776298517

info@gratianatura.cz

Rychlý kontakt

Citronový esenciální olej Odylique v certifikované bio kvalitě má silně svěží citronovou vůni, která je velmi energizující a povzbuzující.

Citronový esenciální olej je vhodný pro rozptýlení, ale také lepší bdělost či soustředění, nebo když se snažíte vyčistit místnost od pachu cigaretového kouře nebo jiných nepříjemných vůní.

Limonen je přirozeně se vyskytující chemická složka citronového esenciálního oleje, která mu dodává charakteristickou citronovou vůni. 

Použití citronového oleje

 • Atletická noha   
 • Nachlazení
 • Kuří oka
 • Matná kůže
 • Chřipka
 • Mastná pleť
 • Skvrny
 • Křečové žíly
 • Bradavice

Výzkum

Může zmírnit příznaky ranní nevolnosti

Nevolnost a zvracení jsou dva z nejčastějších příznaků, které se objevují na počátku těhotenství. Existuje důvod se domnívat, že citronový esenciální olej může zmírnit (nebo alespoň snížit) závažnost těchto příznaků.

Ve studii z roku 2014, které se zúčastnilo 100 těhotných žen, bylo zjištěno, že aromaterapie s citronovým esenciálním olejem významně snižuje míru nevolnosti a zvracení.

Pomáhá udržovat bdělost a soustředění

Citronový esenciální olej vám zlepší náladu, ale může také podpořit vaši mozkovou kapacitu. V malé studii provedené v roce 2004 na žácích čtvrtých tříd si žáci, kteří navštěvovali hodiny jazyků ve třídě, kde byl rozptýlen citronový olej, vedli při zkouškách mnohem lépe.

Další malá studie provedená v roce 2008 dospěla k závěru, že aromaterapie s esenciálními oleji, jako je citron, může zlepšit kognitivní funkce lidí s Alzheimerovou chorobou.

Bezpečnost citronového oleje

Esenciální olej z citronu lisovaný za studena je fototoxický. Citronový olej destilovaný parou není fototoxický. Tisserand a Young doporučují maximální dermální dávku 2,0 % pro olej lisovaný za studena, aby se předešlo riziku fototoxické reakce. Upozorňují, aby se zabránilo lokálnímu použití citronového oleje, bez ohledu na způsob destilace, pokud došlo k jeho oxidaci.

Doporučujeme přečíst si celý profil Tisseranda a Younga. [Robert Tisserand and Rodney Young, Essential Oil Safety (Second Edition. United Kingdom: Churchill Livingstone Elsevier, 2014), 87, 330-331].

Citronový olej může u některých osob způsobit podráždění nebo citlivost pokožky. Julia Lawless, The Illustrated Encyclopedia of Essential Oils (Rockport, MA: Element Books, 1995), 120.] [Julia Lawless, The Illustrated Encyclopedia of Essential Oils (Rockport, MA: Element Books, 1995).

Obecné bezpečnostní informace

Neužívejte žádné oleje vnitřně a neaplikujte neředěné esenciální oleje, absoluty, CO2 nebo jiné koncentrované esence na pokožku bez pokročilých znalostí esenciálních olejů nebo konzultace s kvalifikovaným aromaterapeutem.

 • Pokud jste těhotná, trpíte epilepsií, máte poškozená játra, rakovinu nebo máte jiné zdravotní problémy, používejte oleje pouze pod řádným vedením kvalifikovaného aromaterapeuta.
 • Při používání olejů u dětí dbejte zvýšené opatrnosti a nejprve si přečtěte doporučené poměry ředění pro děti.
 • Před použitím olejů u dětí, starších osob, pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte léky, se poraďte s kvalifikovaným aromaterapeutem.
 • Podrobné informace o problematice bezpečnosti olejů naleznete v knize Bezpečnost esenciálních olejů od Roberta Tisseranda a Rodneyho Younga.

Pure organic citrus limonum peel essential oil.

SKLADOVÁNÍ

Skladujte mimo dosah světla, tepla a na suchém místě, nejvhodněji při stálé teplotě.
Spotřebujte do 12 měsíců od otevření.

Přidejte 2-3 kapky do teplé lázně, masážní směsi, odpařovače nebo difuzéru.

Způsoby doručení

BALÍKOVNA - NA POBOČKU

1 - 2 PRACOVNÍ DNY

79 Kč

do 15 kg

ZDARMA

nad 4000 Kč

Ostatní možnosti dopravy se vám zobrazí v košíku dle hodnoty a váhy vaší objednávky.

Kromě Balíkovny nabízíme také tyto doručení*:

 • Balík do ruky
 • Balík na poštu
 • Zásilkovna na výdejní místo Z-point
 • Doručení kurýrem přes Zásilkovnu.

*Na tyto kurýrní služby se poštovné zdarma již nevztahuje.

odylique logoZnačka Odylique - název je odvozen od významu „síla přírody“ - se zrodila v roce 2003 a původně se jmenovala Essential Care. Celý příběh začal v 80. letech minulého století, když hlavní zakladatelka Margaret začala vyrábět přírodní produkty v péči o pleť. Konvenční výrobky s její alergickou a citlivou pokožkou vůbec nesouhlasily. Cítila, že musí existovat zdravější a účinnější způsob péče o pleť než použití ropných složek a umělých přísad. Získala vzdělání v oboru herbální medicíny a aromaterapie, aby mohla začít tvořit skutečně účinné přípravky založené pouze na BIO bylinách, rostlinných olejích a přírodních účinných látkách, které budou kompatibilní s nejcitlivější pokožkou. V 80. letech byla jednou, ne-li první, z prvních průkopníků BIO a přírodní kosmetiky ve Velké Británii. V roce 2003 oficiálně založila s manželem a dcerou společnost the Essential Care, která byla v pozdějších letech přejmenována na Odylique. Od počátku získávaly její přípravky ocenění v prestižních soutěžích ve VB, a portfolio výrobků se rozrostlo i o dekorativní kosmetiku pro ty nejcitlivější uživatelky. 

Odylique si přeje, aby všechny složky uvnitř jejich přípravků měly terapeutickou hodnotu, zatímco vy si současně užíváte nezapomenutelný rituál při každodenní pleťové a  tělové péči. 

Značka Odylique je expertem na citlivou a alergickou pokožku a jsme poctěni, že ji můžeme nabídnout i vám, protože se jedná o tu nejlepší certifikovanou BIO kvalitu za naprosto bezkonkurenční ceny co lze získat. Příjemným bonusem je, že veškeré jejich plastové obaly jsou vyráběny z recyklovaných plastových nádob od mléka - britský původ, a 98% obalového materiálu pochází z Evropy, aby se minimalizovala uhlíková stopa. Téměř polovina produktových nádob a všechny krabičky jsou vyráběny ve Velké Británii. 

Buď přirozeně krásná

SLEDUJTE NÁS

GRATIANATURA