Srdečně
VÁS VÍTÁM NA NAŠÍ STRÁNCE
GRATIA NATURA

Nedávno jsme četli u jedné marketingové expertky, že zákazníky nezajímá minulost našeho podnikání a zkušeností, ale jejich budoucnost v našem e-shopu.

Proto bychom měli spíše napsat, jak bude nakupování u nás probíhat a jaký vy z toho budete mít prožitek, užitek či zážitek. Nuže, ve stručnosti se seznamte s naší minulostí, protože ta vlastně stojí za vaší budoucností.

Náš první e-shop s čistě přírodní a certifikovanou bio kosmetikou jsme založili ve Velké Británii již v roce 2010, jmenoval se Purely Natural Cosmetics.

Tento počin se postupně vyvinul v obchod se specializovanými doplňky a potravinami, který jsme v ČR přenesli do e-shopu www.pravebio.cz. Ještě do roku 2019 jsme byli jednou nohou v Londýně a jednou tady, ale chřipková epidemie nás natrvalo přesunula zpět do českých luhů a hájů, respektive moravských, protože jsme oba rodáci ze Zlínského kraje.
Obchod s kosmetikou se během posledních let rozrostl na velkoobchodní spolupráci s předními online shopy, jako jsou cukrfree.cz, netoxickadomacnost.cz, puravia.cz či drmax.cz, a rádi bychom, aby se rozrůstal i dál.

Obchodů s kosmetikou je velmi mnoho a člověk se ve výběru již ztrácí. Proč tedy nakupovat u nás? My se snažíme nabízet značky, které se nějakým způsobem liší od průměru a představují skvělý poměr v kvalitě, ceně a výkonu. Snažíme se, aby značka byla co nejvíce přírodní a non-toxic a aby měla vše, pokud možno, v certifikované bio kvalitě - na etiketách najdete loga Soil Association Organic, Cosmos Organic, USDA Organic, Demeter nebo jim podobné.


Kurátorským výběrem značek a produktů se zaměřujeme na různé skupinky zákazníků, abychom pokryli veškeré potřeby, ať už se jedná o prémiovou péči jako z kosmetického salónu, péči o dospívající či dětskou pokožku, unisex pečující kosmetiku nebo parfémy bez alkoholu – vhodné pro alergiky a citlivé jedince.

CO OD NÁS MŮŽETE OČEKÁVAT?

Rychlé odeslání. Vaši objednávku odešleme většinou do 24 hodin od její úhrady.

Loajality si vážíme. Nabízíme věrnostní program pro věrné zákaznice, které si mohou odečíst peníze ze svých nákupů z nasbíraných bodů – stačí být registrovaným zákazníkem.

Dárky. Přidáváme dárečky a drobnosti k objednávkám podle našich možností a hodnoty objednávky. Je to takové malé překvapení pro některé z vás.

Reklamace. Pokud se stane chyba na naší straně, řešíme to rychle a co nejjednodušeji. Objednávky si před odesláním fotíme, aby se předešlo případným nedorozuměním. Reklamace nemáme často, protože se jim snažíme předcházet.

Balíme ekologicky a ekonomicky. Jedna z nejdražších položek je obalový materiál. Proto recyklujeme zcela vše. Naše balíčky proto možná nevypadají tuzexově, i když v nich tuzexové zboží je, ale má to svůj důvod – snažíme se pro vás držet náklady co nejníže.

Nenajdete u nás podprůměrnou kvalitu. Řídíme se heslem, že méně je více, a žijeme stylem, že člověk není tak bohatý, aby si kupoval levné věci. Dnešní doba je bohužel nastavená tak, že za kvalitu se musí platit více než za kvantitu, a složení kosmetiky a doplňků stravy (ale i potravin) v běžných obchodech nebo lékárnách tomu odpovídá.

Nenajdete u nás přehršel značek s podobným složením – neaspirujeme být jako velké zahraniční kosmetické e-shopy s velkým skladem a produktovou nabídkou, která láká ke zbytečnému utrácení za věci, které ani nepotřebujete.

Slevy. Nejsme e-shop, který staví svůj business na neustálých slevách – značky, které nabízíme, nemají obrovské marže, které toto dovolují, a navíc si to ani nezaslouží. Vše se vyrábí ručně, v malých dávkách a náklady na výrobu a provoz jsou neskutečné. Ingredience, které naše značky používají, nejsou levné, jsou to buď certifikované bio složky, nebo velmi drahé kosmetické přísady, a proto nikdy nemohou stát pár stovek. Přesto slevy několikrát do roka pořádáme, včetně soutěží na Instagramu.

Nenajdete u nás ani žádnou značku, kterou potajmu koupil jeden z korporátů, jako jsou P&G, Johnson & Johnson anebo Nestlé či Unilever – vše si osobně kontrolujeme. Proč? Tyto obrovské korporace potlačují podnikatelskou rozmanitost a znemožňují začínajícím a malým podnikům konkurovat. Podle zprávy charitativní organizace Oxfam: „Největší světové společnosti mají velkou moc – ale vy máte větší. Protože korporáty dostatečně nevyužívají svou moc k tomu, aby pomohly chudým komunitám nebo naší planetě, můžete vy využít tu svou a nekupovat jejich zboží, a tak změnit způsob, jakým podnikají.“

Je na každém z vás, zda používá přírodní nebo certifikovanou bio kosmetiku od malých výrobců. Dnes už máme možnost výběru a věřte, že děláme vše pro to, aby naše kvalita byla stále dostupná cenově, i když nám to politici nedělají zrovna snadné…

Komu dnes dáváte své peníze, je velmi důležité pro férový chod tohoto světa, a vězte, že nákupem v našem e-shopu pomůžete dát práci stovkám tvrdě pracujících, obyčejných lidí, kteří nejsou součástí žádného korporátu. Podpoříte lidi, jako jste vy sami, a to se počítá.

Děkujeme, že jste dočetli až sem, a těšíme se na vás.

Jana Čevelová