LOVINAH SKINCARE

New

LOVINAH - DRAGON'S BLOOD TONER - Peptide Rich Brightening Facial Tonic


(3)

Brightening skin toner from dragon's blood thoroughly cleanses and brightens your skin thanks to a powerful mixture of resin called dragon's blood and rooibos tea. This nourishing lotion is formulated to balance and hydrate clean skin. It removes excess oil and thoroughly cleans pores without excessive drying of the skin. Suitable for all skin types. More >>

€ 57,03 incl. VAT

Volume
5ml 100ml

ks

VÝHODY VE ZKRATCE

 • Toner na vodní bázi s obsahem tzv. dračí krve pro jasnější, hladší a zářivější pokožku.
 • Vyhlazuje nerovnou pleť, zesvětluje tmavé skvrny, snižuje tvorbu kožního mazu.
 • Obsahuje mocná prebiotika, protbiotika a peptidy pro zdravý mikrobiom kůže.
 • Tento toner je obzvlášť vhodný pro pokožku trpící na hyperpigmentaci a tmavé skvrny. 
 • Neobsahuje parabeny, chemické vůně není testována na zvířatech.

POPIS

Chraňte svou pleť před vnějšími zásahy a navraťte jí zdravou a přirozenou záři pomocí přírody. Pleťová voda z dračí krve je mocný tonik, který pomáhá stáhnout póry, odstraňuje zbytek nečistot a zároveň působí jako ochranný štít. Dračí krev je složkou, která se v jižní Americe využívá již po staletí. Je získávána ze stromu Croton Lechleri a je to vlastně stromová míza. Díky svému umění vázat se na pokožku, pomáhá dračí krev mírnit zarudnutí a podráždění, a má velmi zklidňující účinek. Pleťová voda z dračí krve kombinuje sílu antioxidantů v dračí krvi s probiotiky z rooibos čaje pro oživení vaší pokožky a zachování lepší elasticity. Dále slouží jako mezičlánek mezi klasickým čištěním pleti a aplikováním hydratačního krému, který také chrání pokožku před volnými radikály napomáhá k lepšímu jasu a vyrovnanému tónu pleti. Aplikujte pleťovou vodu z dračí krve na pokožku pomocí tampónku ihned po čištění, abyste účinně odstranila zbylé odumřelé kožní buňky a zabránila tvorbě akné. Pokožka bude viditelně lepší, jasnější a perfektně připravená k další péči.

AKTIVNÍ SLOŽKY A JEJICH VLASTNOSTI

Dračí krev - jedná se o pryskyřici z kůry stromu Croton Lechleri, který roste ve vyskokých nadmořských výškách v Andách (jižní Amerika). Za svůj název Dračí krev neboli Sangre de drago vděčí barvě hladké kůry, červeno-šedá s bílými skvrnami, po jejímž naříznutí vytéká pryskyřice tmavě červené barvy. Tato pryskyřice se od nepaměti využívala jako přírodní léčivo mezi původními obyvateli Amazonie. Z mnoha různých látek, které dračí krev obsahuje, je důležitý taspin – alkaloid s hojivými, hydratujícími, protizánětlivými a antibakteriálními účinky, které mají pozitivní vliv na regeneraci poškozené pokožky ať už důvodu poranění nebo akné. Pomáhá také při popáleninách, bércových vředech a jiných zánětlivých onemocněních. Po aplikaci na kůži, pryskyřice rychle zasychá a formuje jedinečnou bariéru, která pokožce sedne jako ulitá. V lidovém léčitelství se pryskyřice používá přímo na otevřenou ránu, aby zastavila krvácení a zabránila infekci. Tato ochranná bariéra pomáhá pokožku obnovit a zabraňuje dalšímu poškození právě díky svým antibakteriálním, antivirovým a antioxidačním vlastnostem - dračí krev je přímo napěchovaná antioxidanty, které bojují s volnými radikály poškozující kůži a způsobující její předčasné stárnutí.

Niacinamid se přidává, protože vyrovnává pleť a redukuje vzhled rozšířených pórů - pokožka působí vypjatě a sjednoceně, a v neposlední řadě pokožku chrání. Tento ve vodě rozpustný vitamín je součástí vitamínů skupiny B. Kyselina nikotinová či niacin se na niacinamid přeměňuje. Často se využívá k léčbě akné vulgaris pro svůj protizánětlivý účinek. Niacinamid prokázal schopnost blokovat zánětlivé procesy jodidů, o nichž je známo, že způsobují rozvoj zánětlivého akné. Niacinamid bývá hlavní ingrediencí orálně konzumovaných léků proti akné.

Peptidy - ve většině produktech Lovinah se nachází tyto chemické sloučeniny organického původu, které vznikají spojením několika aminokyselin – takzvanou peptidovou vazbou. Využití peptidů je dnes všeobecně považováno za nejperspektivnější směr vývoje v kosmetologii. Kosmetické produkty s peptidy se řadí mezi kosmeceutika neboli produkty, jejichž účinnost se pohybuje na rozmezí kosmetologie a farmakologie. Kosmetické peptidy stimulují přirozené fyziologické procesy v kůži, čili jsou schopné ovlivňovat chování živých buněk. Správnou kombinací peptidů máme možnost řídit a ovlivňovat fyziologické procesy probíhající v kůži. Protože jsou přirozenou součástí pokožky, nemají nežádoucí účinky, jako jsou alergie či vyrážky. V současné době se peptidy v kosmetice využívají především k regeneraci pokožky, ochraně pleti před škodlivinami, snižování rizika infekce, boji proti vráskám, různým omlazovacím kúrám, zpevňování postavy, odstraňování celulitidy a pigmentových skvrn.

 • MATRIXYL®3000 (Acetyl palmitoyl-pentapeptide 4) - je nejnovější vynález biotechnologie v oblasti bílkovin - je to malá molekula, která snadno proniká do kůže a strukturou se podobá kolagenu typu I - jejím úkolem je právě vylepšit elasticitu kůže. Kosmetický průmysl se domnívá, že pentapeptidy dokáží komunikovat s buňkou a naprogramovat ji, aby dělala specifické úkony včetně oprav. Matryxil obsahuje dva Palmitoylate peptidy, Pal - GHK a Pal - GQPR, které jsou nositely informací potřebných pro regeneraci pokožky a údajně mají synergické působení s bílkovinou rybího kolagenu. Je to jedna z nejdražších složek v kosmetických přípravcích a patří k nejnovějším a nejúčinnějším látkám, které mají vyhlazovat vrásky. Výrazně podporuje mikrocirkulaci. Jeho působení je podobné retinolu, oproti němu ale Matrixyl 3000 působí dvakrát rychleji, nedráždí pokožku a je stabilní a proto si zachovává své vlastnosti po celou dobu užívání krémů.

Galactoarabinan - přírodní, jemný a ve vodě rozpustný polysacharid extrahovaný z jehličnatých stromů modřínů s vysokým obsahem polyfenolů. Galactoarabinan se v tomto séru používá na redukci TEWL (transepidermalní ztráta vody)  a pro dlouhotrvající hydrataci, která podporuje zdravý tón a texturu pleti. Pomáhá dodat pokožce hebkost a napumpovaný vlahý vzhled.

Rooibos - čaj původem z jižní Afriky obsahuje o 50% více antioxidantů než zelený čaj. Má protizánětlivé, antimikrobiální a zklidňující vlastnosti. Obsahuje AHA kyselinu (alpha hydroxy acid) a zinek, což jsou velmi důležité výživové složky pro zdravou a zářivou pleť. Přírodní AHA kyselina Alpha z rooibos čaje pomůže pokožce a jemně exfolijuje mrtvé kožní buňky, zatímco zinek je skvělou obranou proti akné díky jeho proti-zánětivým vlastnostem.

Pro podrobný překlad jednotlivých složek a jejich vlastností pro krásnou a zdravou pleť si prostudujte odstavec SLOŽENÍ níže.

RITUÁL

 1. Důkladně očistěte pleť emulzí z černého čaje, Black Tea Cleanser - máte-li makeup, nejprve odličte pomocí čistícího oleje GoodOils od Terre Verdi.
 2. Pomocí tampónku naneste na pokožku toner z dračí krve a jemně vmasírujte do kůže, vyhněte se očnímu okolí.
 3. Následně použijte sérum dle vašeho typu pokožky nebo dle jeho vlastností - na výběr máte několik druhů pleťových sér a olejových elixírů jak od Lovinah, tak od Terre Verdi.
 4. Zakončete aplikací hydratačního krému Divine od Lovinah/ NeroliPom od Terre Verdi (den) nebo regeneračního balzámu (večer) - opět máte z čeho vybírat, luxusní balzámy nabízí jak Lovinah, tak Terre Verdi, tak Organic Essence. Ani jeden z těchto balzámů neucpává póry a přes noc pokožku nádherně regeneruje.
 5. Používejte ráno a večer.
 6. Pro nejlepší výsledky, zařaďte do pravidelné péče i masku dle vaší volby a potřeby, 2x - 3x týdně.

VÝSLEDEK

Tato magická pleťová voda vaši pleť doslova očaruje a nadchne vás jako královskou princeznu. Očekávejte mírný brnící pocit. 

UPOZORNĚNÍ

Máte-li velmi citlivou pokožku, je vhodné veškeré nové produkty testovat pro potencionální alergickou reakci. Masku otestujte na malé ploše vaší kůže (aplikujte malinké množství masky na náplast, kterou si přilepte na vnitřní stranu paže, kde je jemná vrstva kůže) a počkejte 24 hodin než ji použijete na obličeji. Pokud se vyskytne alergická reakce, není produkt pro vás vhodný. Spotřebujte do 3 měsíců od otevření. 

SLOŽENÍ

Aloe Barbadensis (Aloe vera - šťáva z listů) leaf juice, fermented Rooibos (fermentovaný Čajníkovec kapský - antioxidant) tea, Niacinamid (vodě rozpustný vitamín B3, často se využívá k léčbě akné vulgaris pro svůj protizánětlivý účinek. Niacinamid prokázal schopnost blokovat zánětlivé procesy jodidů, o nichž je známo, že způsobují rozvoj zánětlivého akné. Niacinamid bývá hlavní složkou orálně konzumovaných léků proti akné), Camellia Sinensis (výtažek z bílého čaje - antioxidant) leaf extract, Fermented Hibiscus sabdariffa (fermentovaný čaj z ibišku sůdánského - antioxidant) tea, Croton Lechleri (výtažek pryskyřice - dračí krev) resin extract, N-Acetyl Glucosamine (látka s vlastnostmi velmi podobnými lidské pokožce), Acetyl palmitoyl-pentapeptide 4 (Matryxil - účinky podobné retinolu, ale bez vedlejších účinků), Methylsulfonylmethane - MSM (organická sloučenina síry), Glycerin, Propanediol (emulgátor - pokožku zanechává zvláčněnou a hedvábně jemnou), Sodium hyaluronate (hylauronát sodný), Galactoarabinan (funkční polysacharid s vysokým obsahem polyfenolů extrahovaný z modřínu - účinně obnovuje kožní buňky, je to antioxidant - pomáhá vylučovat z kůže toxiny, podporuje hojení, zpevňuje, vyživuje. Snižuje ztrátu vody z kůže a udržuje ji tak hydratovanou a pružnou. Zvyšuje odolnost pokožky proti negativním vlivům a zvyšuje rozptyl UV filtrů), Lactobacillus ferment (přírodní antimikrobiální látka a pleťový kondicionér), Allantoin (chrání, uklidňuje, hydratuje pokožku, redukuje póry, proti-stárnoucí vlastnosti a pomáhá k hojení jizev po akné), Beta-Glucan (antioxidační působení), Levulinát sodný (antimikrobiální látka), Anisát sodný (antimikrobiální látka), Ribes Nigrum (výtažek z černého rybízu) extract, Astaxanthin (je považován za nejsilnější přírodní antioxidant), , D-alpha tocopherol (Vitamin E)Pro Vitamin B5 - Panthenol (zvhčovadlo, zlepšuje hydrataci pokožky, změkčuje pleť, pomáhá s akné a kožními skvrnami), Tetrasodium Glutamate Diacetate (víceúčelové čiré kapalné činidlo podporující účinnost konzervačních látek, které se vyrábí se z rostlinných materiálů), Citrus sinensis  (silice pomerančovníku) essential oil.

INCI

Aloe Barbadensis leaf juice, Fermented Rooibos (Aspalathus linearis) tea, Niacinamide, Camellia Sinensis (White Tea) leaf extract, Fermented Hibiscus sabdariffa tea, Croton Lechleri resin extract, N-Acetyl Glucosamine, Acetyl palmitoyl-pentapeptide 4, Methylsulfonylmethane (MSM), Glycerin, Propanediol, Sodium hyaluronate, Galactoarabinan, Lactobacillus ferment, Allantoin, Beta-Glucan, Sodium levulinate, Sodium anisate, Ribes Nigrum (Black Currant) extract, Astaxanthin, D-alpha tocopherol (Vitamin E),  Panthenol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citrus sinensis (Blood Orange) essential oil.

Naprostá bomba! Ještě nikdy jsem po ničem neměla tak hezky čistou pleť, ani při menstruaci se nedostavily obvyklé pupínky. A začala mi mizet malá pigm ... more

Was this review helpful? Yes (0) No (0)

Toner používám na obličej po použití čistícího gelu stejné značky. Používám dvě pumpičky na celý obličej a krk. Aplikuji přímo na obličej prsty. Rychl ... more

Žádné nemám.

Was this review helpful? Yes (0) No (0)

Po použití je pleť rozjasněná a krásně vyhlazená.

Žádné.

Was this review helpful? Yes (0) No (0)

LOVINAH - African Queen

LOVINAH is luxurious, yet very affordable, dermocosmetic brand from Texas that was made by a woman for women that demand more from their skincare products.

With its composition and beautiful packaging, the products resemble jewelry that really stands out on your bathroom shelf. The composition is unique - just read the list of ingredients on each product label. Products based on fermented hydrolates, isotonic seawater or exotic oils are enriched with fine gemstone powder, exclusive plant stem cell extracts and active ingredients such as peptides used mainly by professional salon brands. No silicones, parabens or anything cheap or toxic in sight, ever!

Lovinah brings a professional level of beauty to your home. To find out more, click above on the title Lovinah - African Queen and read our article about this amazing brand we love so very much.

lovinah skincare