Opalovací balzám Clear Zinc Badger - SPF 30

559 Kč  s DPH

Chraňte citlivou pokožku svého dítěte pomocí tohoto skvělého opalovacího balzámu, který je vyroben z netoxických a hypoalergenních složek. Tato přírodní směs obsahuje nenanooxid zinku na minerální bázi, který chrání před UVA i UVB zářením a je odolný vůči vodě a potu po dobu až 40 minut. Jedná se o tzv. neviditelný zinek. Číst více

BADGER
559 bodů do věrnostního systému

559 Kč  s DPH

Chraňte citlivou pokožku svého dítěte pomocí tohoto skvělého opalovacího balzámu, který je vyroben z netoxických a hypoalergenních složek. Tato přírodní směs obsahuje nenanooxid zinku na minerální bázi, který chrání před UVA i UVB zářením a je odolný vůči vodě a potu po dobu až 40 minut. Jedná se o tzv. neviditelný zinek. Číst více

BADGER
559 bodů do věrnostního systému

776298517

info@gratianatura.cz

Rychlý kontakt

Americkou rodinnou značku Badger jistě netřeba představovat, jejich opalovací přípravky a balzámy jsou jedny z nejpopulárnějších a nejbezpečnějších na světě, a proto jsme je chtěli pro vás nabízet i my.

Pro kojence se vyrábí tento zklidňující SPF opalovací krém s obsahem oblíbených výtažků z bylinek heřmánku a měsíčku lékařského. Obě bylinky jsou známé svými hojivými a uklidňujícími vlastostmi.

V opalovacím krému Badger pro kojence najdete tento druh oxidu zinečnatého, tzv. nepotažený (uncoated) bez nano částic čistý farmaceutický stupeň oxidu zinečnatého. Jeho struktura dovoluje, aby se na pleti zobrazoval bez bílého filmu. Podívejte se na video v záložce, kde o této technologii hovoří výrobce.

Badger opalovací přípravky jsou na prestižní EWG (Environmental Working Group) webové stránce hodnoceny jako jedny z nejlepších a nejčistších svým složením. Jejich koupí nejenže bezpečně ochráníte své nejmenší, ale i sebe a přírodu.

Hlavní přednosti opalovacího balzámu Badger

  • Bezpečně blokuje škodlivé UVA a UVB paprsky slunečního záření s non-nano minerálním oxidem zinečnatým.
  • Vodě a potu odolný 80 minut - hloubkově hydratuje a vyživuje namáhanou pokožku.
  • Hypoalergenní, bezpečný pro i nejcitlivější pleť - doporučován pediatry pro svou schopnost zklidňovat podrážděnou pokožku.
  • Vyroben z certifikovaných BIO složek - 98% BIO složek certifikovaných NSF (National Sanitation Foundation)*
  • Biologicky rozložitelný - neškodí korálovým útesům a bez GM organismů.
  • Certifikát Leaping Bunny - není testován na zvířatech.
  • Tuba je bez obsahu ftalátů a je vyrobená z více než 50% recyklovaného plastu.

*Nezisková organizace pro bezpečnost a zdraví v práci National Sanitaion Foundation byla založena v USA v roce 1944. Od té doby testuje, provádí audity a certifikaci výrobků ve více než 150 zemích světa. Certifikační proces není jednorázovou záležitostí. Firmu čekají neohlášené inspekční návštěvy, během kterých NSF testuje produkty a analyzuje materiály. Jen tak se dají zaručit nejvyšší standardy. Na celý proces dohlíží profesionální tým odborníků čítající více než 2 000 lidí.

Jak se značka Badger odlišuje

Badger věří ve verifikaci veškerých svých tvrzení ohledně produktů, aby jste vy, jako koncoví uživatelé, mohli důvěřovat výrobkům, které používáte, a společnostem, které podporujete. Proto také ve společnosti podporují certifikace od nezávislých stran a plnou transparentnost. Pokud jste jedním z těch, co potřebuje důkazy, aby uvěřil těmto tvrzením, čtěte dál.

Bezpečný a účinný

Jsme hrdí na to, že vyrábíme opalovací přípravky, které považujeme za nejbezpečnější a nejúčinnější na světě. Používáme minerální oxid zinečnatý jako jedinou aktivní složku, která zajišťuje široké spektrum ochrany (UVA a UVB). Naše neaktivní složky jsou minimálně zpracovávány, jsou dobré pro vaši pokožku a naprostá většina z nich je certifikovaná BIO od USDA Organic.

Jednodušše aplikovatelný a nemastný

Toto tvrzení se na našich opalovacích krémech vyskytuje, protože krémy obsahují lehčí krémovou bázi, která je méně viskózní a snadno se roztírá. Neaktivní složky se takto rychle vstřebají do kůže.

Badger je hrdý na to, že vyrábí přípravky, které považuje za nejbezpečnější a nejúčinnější na světě. Používají např. minerální oxid zinečnatý jako jedinou aktivní složku, která zajišťuje široké spektrum ochrany (UVA a UVB). Další složky jsou minimálně zpracovávány, jsou dobré pro vaši pokožku a naprostá většina z nich je certifikovaná BIO od USDA Organic.

Složení a funkce

OXID ZINEČNATÝ

Mikropigment (jemný prášek) minerálního původu, který absorbuje, odráží nebo rozptyluje UV záření, a tím pokožku chrání. Má mírné adstringentní a antiseptické vlastnosti a je odolný proti bakteriím a plísním, podporuje hojení ran a používá se při prevenci nebo léčbě opruzenin. Na kůži vytváří ochrannou bariéru, která je odolná proti vlhkosti, na rozdíl od syntetické ochrany proti slunci se však nevsakuje do pokožky a jeho účinky jsou na pokožku mnohem jemnější. V Badger opalovacím krému pro kojence najdete tento druh oxidu zinečnatého, tzv. nepotažený (uncoated) bez nano částic čistý farmaceutický stupeň oxidu zinečnatého.

SLUNEČNICOVÝ OLEJ

Za studena lisovaný olej ze slunečnic pěstovaných v Německu (USDA certified Organic, garance nejvyšší kvality). Tento olej zajišťuje robustní a stabilní základ s hladkou konzistencí pro snadnou aplikaci. Slunečnicový olej Badger zvolil pro jeho lehkou váhu, skvělou vstřebatelnost a vysoký obsah přirozeně se vyskytujícího vitamínu E, který má roli antioxidantu. Je to také zdroj esenciálních mastných kyselin, které udržují kůži hebkou a vláčnou.

VČELÍ VOSK

Původem z Kanady, Austrálie či Afriky (USDA certified Organic, garance nejvyšší kvality). Čistý zlatavý včelí vosk snižuje ztrátu vlhkosti z pokožky a má v podstatě okamžitý zklidňující účinek na popraskanou pokožku a poranění. Voní sladce po medu a Badger jej používá pro jeho výše zmíněné vlastnosti a jako přírodní zahušťovadlo.

VITAMÍN E

Odvozen ze slunečnicového oleje, antioxidant.

RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ

CO2 výtažek původem z Litvy (USDA certified Organic, garance nejvyšší kvality). Rakytník je bohatý na vitaminy B, C, D, a vitamin E (silný antioxidant), také obsahuje minerály a beta-karoten. Má antibakteriální a protivirové účinky, pomáhá obnově buněk, působí tak proti vráskám, zpevňuje tkáň a pokožku zklidňuje. Je velmi účinný na sluncem spálenou kůži.

Doporučujeme

Pro kojence doporučujeme tento opalovací hojivý krém s obsahem oblíbených výtažků z bylinek heřmánku a měsíčku lékařského. Pokud hledáte ideální opalovací přípravek pro Vás, nezapomeňte se podívat i na ostatní přírodní opalovací přípravky, které nabízíme.

AKTIVNÍ SLOŽKA

Non-Nano, Uncoated Zinc Oxide 18.75%

ZÁKLADNÍ SLOŽKY

*Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, *Cera Alba (Beeswax), Tocopherol (Sunflower Vitamin E), *Hippophae Rhamnoides (Seabuckthorn) Fruit Extract.

*Certified Organic

Před každým použitím tubu trochu pomačkejte, aby se všechny složky promíchaly. Pro celkovou ochranu, aplikujte potřebné množství (2mg/cm2 kůže) přípravku alespoň 15min před tím než ji vystavíte slunci na odhalenou pokožku, a důkladně vmasírujte do kůže, abyste snížili bělící efekt zinku. Nechte přípravek se vstřebat do kůže před tím, než si oblečete tričko nebo šaty, abyste předešli potencionálním mastným skvrnám na oblečení.

Po 40 minutách pocení nebo plavání reaplikujte. Po utření ručníkem, aplikujte okamžitě, jinak aplikujte každé dvě hodiny.

Nevystavujte se zbytečně nejsilnějšímu slunečnímu záření a to hlavně mezi 12 a 3 hodinou odpolední.

UPOZORNĚNÍ

Tento produkt je mastnějšího rázu, takže především na váš obličej ho používejte opatrně. Smyjete ho snadno s kvalitním mýdlem a houbičkou. Pokud budete mít potíže krém vymačkávat, nechte ho chvilku na teplém místě, aby mohl změknout.

Značka Badger je malá rodinná firma, která sídlí v zalesněném státu New Hampshire (USA). Vznikla v roce 1995 pod taktovkou pana Billa Whyta, který tehdy pracoval jako truhlář. Protože jeho ruce velmi touto prací trpěly, vyrobil si úplně první balzám pro tzv. hardworking hands, který jeho popraskaným rukám velmi pomohl.  Značka Badger se postupně rozrostla na více než 100 produktů. Badger používá pouze přísady, které odpovídají přísným normám pro bio zemědělství, mají minimální zpracování, udržitelný dodavatelský řetězec a v neposlední řadě zohledňují vliv těchto ingrediencí na zdraví člověka.

V naší nabídce najdete jejich světově proslulé opalovací krémy, které obsahují minerální filtr oxid zinečnatý, nyní v technologii clear zinc neboli neviditelný zinek. Je to nejbezpečnější forma ochrany, jelikož se nevstřebává do kůže, ale zajišťuje mechanickou ochranu před UVA i UVB zářením, tzv. broad spectrum.

Buď přirozeně krásná

SLEDUJTE NÁS

GRATIANATURA