DĚKUJEME, ŽE VOLÍTE NEJVYŠŠÍ KVALITU ··· 100% CRUELTY-FREE···100% PŘÍRODNÍ···100% INDIE ZNAČKY···CERTIFIKOVANÉ BIO.
Kdo potřebuje jemnou vlasovou péči?

Měli jste za to, že šetrné přípravky na vlasovou pokožku se týkají jen koupě pro děti? Že vy vlasy potřebujete pořádně odmastit, vydrhnout a provonět? 

Klasické konvenční šampony nabízejí péči, po které příliš mnoho z nás zjistí, že vlasová pokožka je podrážděná, začne produkovat lupy, objevují se na ní ložiska začervenání, stroupků a vyznačuje se svěděním. Není to nic ojedinělého.  

Mnoho šamponů má na prvním místě ve složení agresivní tensid sodium lauryl sulfát (sls), který odstraní z vlasové pokožky ochrannou kožní bariéru, vysuší ji a způsobuje podráždění. Sls je často složkou zkombinovanou v šamponech se syntetickou vůní a na pohled krásnou, intenzivní, zářivou barvou. Mnohdy je to umělá zelená, abychom měli pocit, že je šampon plný bylin. Nebuďme ale skromní, neboť na pultech najdeme i barvy jako je červená, oranžová, zářivě žlutá i modrá. Přidejme k tomu nevhodné ph šamponu, syntetickou vůni a problém může být na světě velmi brzy. 

Stejně jako pleť obličeje, tak i pokožku vlasů bychom neměli trápit agresivními produkty ale vybírat péči jemnou a šetrnou. O to více, je-li přítomen již určitý problém jako třeba přecitlivělost kůže, alergie, šupinky ve vlasech nebo lupénka či ekzémy. Problém může ale být primárně přítomen pouze na obličeji a až posléze se po nějakém čase objeví problém i s vlasovou pokožkou. To znají všichni ti, kdo trpí růžovkou, ekzémy (v oblasti očí ale i úst) a ultra citlivou pletí. Příliš agresivní, voňavý, barevný šampon po sobě zanechá život znepříjemňující symptomy, kterých se zbavit trvá dlouhou dobu. 

Použití šamponu bez sls, bez syntetické vůně, umělých konzervantů a dalších alergenních látek má využití hodně široké. Měl by být sos záložním produktem v domácnosti všude tam, kde můžeme předpokládat jeho využití pro malé děti, seniory s náchylnou a citlivou kůží, po reakcích z barvení vlasů, po spálení vlasové pokožky sluncem. 

Ultra jemné, neutrální, nedráždivé šampony jsou vhodné pro: 

- malé děti od útlého věku 

- ekzematiky, alergiky, lupénkáře a osoby s rosaceou 

- ty, kdož trpí nesnášenlivostí esenciálních olejů a vůní 

- těhotné ženy a ženy po porodu  

- seniory s citlivou a slabou kůží  

- ženy i muže po transplantacích vlasů 

- osoby po chirurgických zákrocích v oblasti vlasové pokožky (odstranění tukových lipomů atd.) 

S výběrem kvalitního šamponu, který bude ošetřovat vlasové vlákno, ale zároveň bude dostatečně ohleduplný k vlasové pokožce, buďme obezřetní. Vhodný a jemný šampon se šetrnými složkami a vhodným ph předejde mnoha problémům. Pokožku bude pěstit, dostatečně odstraní vlasový maz, ale nikdy nevysuší, nepodráždí a bude se hodit pro široké spektrum věkových skupin od dětí po seniory. 

Autor: bc. Soňa klingerová, dis, rn 

Autorku najdete na instagamu @organicstyle.cz a blogu www.organicstyle.cz, kde se věnuje ženskému zdraví, tématům péče o pleť, zdraví kůže a konzultacím v oblasti zdravé pleťové rutiny. 

Kontaktujte nás

NUZBOZ s.r.o.
nám. T.G. Masaryka 1281
76001 Zlín
Zlínský
Česká republika

© NUZBOZ s.r.o. / 2019 - 2022
system pronájem e-shopu Upgates, Mapa stránek