Vegan lak na nehty - Babette

455 Kč  s DPH

Babette je elegantní tmavý vínový odstín. Působí lehce pudrově, a proto ne až tak těžce. Elegantní a sytá barva vypadá na nehtech, aniž by byla příliš formální. Barva, kterou můžete nosit vždy a všude. Tento lak je 22 free, z 90 % rostlinný, vhodný i pro vegany, halal, netestovaný na zvířatech. Číst více

OZN
455 bodů do věrnostního systému

455 Kč  s DPH

Babette je elegantní tmavý vínový odstín. Působí lehce pudrově, a proto ne až tak těžce. Elegantní a sytá barva vypadá na nehtech, aniž by byla příliš formální. Barva, kterou můžete nosit vždy a všude. Tento lak je 22 free, z 90 % rostlinný, vhodný i pro vegany, halal, netestovaný na zvířatech. Číst více

OZN
455 bodů do věrnostního systému

776298517

info@gratianatura.cz

Rychlý kontakt

Proč koupit

Rychleschnoucí lak na nehty Babette od značky OZN je elegantní vínová barvička. Je to teplý a smyslný odstín vhodný pro každou příležitost.

Lak poskytuje perfektní krytí a vysokou odolnost (pro správnou aplikaci prosím nahlédněte do tabu JAK POUŽÍVAT). Lak obsahuje dva vyměnitelné štětečky - úzký a široký, takže si můžete libovolně zvolit podle vlastních preferencí nebo podle typu manikúry.

Lak obsahuje pouze vysoce kvalitní a netoxické složky. Pro extra péči o vaše nehty i nehtovou kůžičku je navíc obohacený o vitamín A, C, E a provitamin B5. 90 % použitých ingrediencí pochází z udržitelných rostlinných surovin, jako je dřevo, brambory, červená řepa, špalda, cukrová třtina, maniok nebo kukuřice.

Všechny produkty OZN jsou 100% veganské. Laky OZN jsou 22 free, neobsahují formaldehyd, dibutylftalát (DBP), xylen, kafr, silikon, minerální olej, aceton a toluen a další. Obsahují pouze alternativní rozpouštědla a sloučeniny, které jsou biologicky odbouratelné, nepoškozují vaše zdraví ani neznečišťují životní prostředí.

OZN laky neobsahují

 • Formaldehyd - považuje se za karcinogen, nicméně v EU je stále povolen v koncentraci nižší než 1%.
 • Formaldehydovou pryskyřici
 • Toluen - rozpouštědlo, odmašťuje pokožku, může způsobovat záněty.
 • Colophonium - škodlivá pryskyřice, může způsobit kontaktní ekzém.
 • DBP, dibutyl ftalát - změkčovadlo, jeho vdechnutí nebo požití může vést ke zdravotním problémům a dočasným příznakům, jako jsou závratě, nevolnost a bolesti hlavy. Evropská unie považuje DBP za toxický pro reprodukční orgány.
 • Parabeny - konzervační látky.
 • Xylol - rozpouštědlo, které může při vstřebání kůží a dýchacími cestami představovat zdravotní riziko, může způsobit bolesti hlavy, problémy s pamětí a orientací, závratě a dušnost.
 • Aceton - chemická sloučenina, která může dráždit pokožku. Jeho výpary mohou způsobit nevolnost.
 • TPHP, trifenylfosfát - může negativně ovlivnit hormonální rovnováhu, reprodukci a metabolismus.
 • Minerální oleje
 • Silikon

OZN je veganská a ekologická alternativa konvenčních laků na nehty bez kompromisu na intenzitu a sytost barvy, lesk a výdrž laků.

Obal

Při výrobě kladli v OZN velký důraz na udržitelnost. Víčko a bezpečnostní uzávěr OZN laků jsou vyrobeny z ligninu. Lignin se skládá z biopolymerů vyrobených z přírodních vláken a přírodních přísad a je vedlejším průmyslovým produktem, kterého se ročně na světě vyrobí přibližně 50 milionů tun.

Víko lze vyhodit do zeleného kontejneru; rozklad probíhá v průmyslové kompostárně za přídavku mikroorganismů a jejich enzymů. Předtím prosím odstraňte kartáček a sloupněte etiketu.

Parametry
Objem 12 ml
Vhodné pro Vegan - GMO Free
Země původu Německo

90 % rostlinné složky:

deriváty z udržitelných složek, jako je dřevo, brambory, červená řepa, špalda, cukrová třtina, maniok nebo kukuřice

10 % netoxické syntetické látky:

Butyl Acetate, Ethyl Acetate, Isopropyl Alcohol, Nitrocellulose, Acetyl Tributyl Citrate, Acrylates Copolymer, Aqua, Ci 77891, Ci 15850, Ci 77491, Alcohol, Cyclohexyldimethylammomium Dihydrogen Phosphate, Aliphatic Urethane Acrylate, Ci 73360, 2-Methylpropanol, Ci 60725, Amides, Tall-Oil Fatty, N,N'-(Iminodi-2,1- Ethanediyl)Bis-, Phosphates, Xylene.

 

Naneste tenkou první vrstvu laku na zapilované a vyleštěné nehty (ruce předem omyjte pouze mýdlem). Začněte od středu nehtu a poté naneste lak po bocích. Po zhruba 2 minutách naneste druhou vrstvu. Po 5-8 minutách je lak kompletně zaschlý, po 15 minutách odolný proti nárazu. Pro zvýšení odolnosti doporučujeme použít také základní lak a nadlak. Pozor na nehtovou kůžičku - měla by být dokonale upravená, aby nedošlo k 'praskání' laku.

TIP

Nehty lakujte nejlépe večer, např. u televize, protože jejich zaschnutí trvá déle než u konvenčních produktů. 

Na čerstvě nalakovaný nehet nefoukejte. Paradoxně tak prodlužujete schnutí laku tím, že svým dechem přidáváte další vlhkost. Lak rychleji zaschne, pokud máte ruce teplé.

Před nanesením laku nepoužívejte dezinfekční prostředky na ruce, protože to může narušit vzhled laku, konkrétně to může způsobit tvorbu tzv. puchýřků.

Před nanesením laku nepoužívejte také krémy na ruce nebo jiné kosmetické výrobky.

BALÍKOVNA - NA POBOČKU

1-2 PRACOVNÍ DNY

79 KČ

do 15 kg

ZDARMA

nad 4000 Kč

Ostatní možnosti dopravy se vám zobrazí v košíku dle hodnoty a váhy vaší objednávky.

Kromě Balíkovny nabízíme také doručení do ruky a na poštu nebo Zásilkovnu na výdejní místo, Z-point či doručení kurýrem přes Zásilkovnu. Na tyto kurýrní služby se poštovné zdarma již nevztahuje.

OZN je německá značka laků, kterou založil v roce 2015 David Gerrlich a Nina Skarabela. Nina má vystudovaný grafický design a její estetické cítění a zkušenosti stojí za nádhernými obaly těchto laků. V současnosti pracuje jako psychoterapeutka a je tváří značky OZN. David má více než desetileté zkušenosti v kosmetickém průmyslu. Stojí za vývojem a výrobou těchto unikátních laků.

Laky OZN jsou naprosto unikátní! Kromě toho, že jsou 22 free (neobsahují tedy 22 nejvíce toxických složek, které se v běžných lacích často objevují), tak mají také z 90 % rostlinné složení z udržitelných složek, jako je dřevo, brambory, červená řepa, špalda, cukrová třtina, maniok nebo kukuřice. Všechny OZN produkty jsou vegan, halal a cruelty free. Více o této znače zde.

Buď přirozeně krásná

SLEDUJTE NÁS

GRATIANATURA