Vegan lak na nehty - Halal 04

455 Kč  s DPH

OZN lak na nehty HALAL 04 je moderní pískově béžový lak. Tak dámský! Rychleschnoucí lak na nehty nadchne také optimální roztíratelností při aplikaci a dlouhou výdrží. Tento lak je vhodný i pro vegany, halal, netestovaný na zvířatech. Číst více

OZN
455 bodů do věrnostního systému

455 Kč  s DPH

OZN lak na nehty HALAL 04 je moderní pískově béžový lak. Tak dámský! Rychleschnoucí lak na nehty nadchne také optimální roztíratelností při aplikaci a dlouhou výdrží. Tento lak je vhodný i pro vegany, halal, netestovaný na zvířatech. Číst více

OZN
455 bodů do věrnostního systému

776298517

info@gratianatura.cz

Rychlý kontakt

OZN lak na nehty HALAL 04 je moderní pískově béžový lak. Tak dámský! Rychleschnoucí lak na nehty nadchne také optimální roztíratelností při aplikaci a dlouhou výdrží.*

*Původní barva laku se může mírně lišit od vyobrazení na internetu. Také barva na nehtech často vypadá mírně jinak než na lahvičce.

Jak se tyto laky liší od ostatních

OZN laky na nehty typ Halal propouštějí vodu i vzduch, takže jsou vhodné pro náboženskou očistu. Tajemství složení spočívá v jedinečné molekulární struktuře laku, která se skládá ze složek na vodní bázi, jako jsou přírodní pryskyřice a vysoce vyvinutý polymer. Během procesu schnutí vytváří lak na nehty porézní mřížkovou strukturu, která zajišťuje rychlou propustnost vody i kyslíku.

Arabské slovo halal znamená "přípustný" a označuje činnost nebo výrobek, které jsou podle islámského práva přípustné. Týká se především potravin a jejich přípravy, ale halal musí být pro zbožné muslimy také léky, výrobky osobní péče a kosmetika.

Výroba Halal kosmetiky

Pro výrobu kosmetiky je důležité, aby výrobky byly veganské a nebyly testovány na zvířatech. Také v mazivech, provozních olejích a tucích, ve výrobních strojích a plnicích strojích nesmí být obsaženy živočišné produkty, stejně tak jako v čisticích a dezinfekčních kapalinách.

Nesmí se používat alkohol neznámého původu. Podle různých jurisdikcí v islámu je používání synteticky vyrobených a 100% čistých alkoholů v kosmetických výrobcích povoleno. Pokud však alkohol pochází například z kvašených hroznů, není povolen.

Proč je propustnost vody tak důležitá

Další bod se týká náboženské očisty, kterou muslimové provádějí několikrát denně v rámci přípravy na modlitbu. Během ní se ruce včetně nehtů zcela očistí, což by nebylo možné, kdyby se používaly běžné, neprodyšné laky na nehty. Běžný lak na nehty obvykle nepropouští vodu, což znamená, že před každou modlitbou je nutné lak odstranit, aby bylo možné správně provést očistu. To je časově velmi náročné!

Jak funguje lak na nehty, který propouští vodu?

Tajemství spočívá v jedinečné molekulární struktuře laku, která se skládá ze složek na bázi vody, jako jsou přírodní pryskyřice a pokročilý polymer. Během procesu schnutí vytváří lak na nehty porézní mřížkovou strukturu, která zajišťuje rychlou propustnost vody i kyslíku. Tyto biochemické vlastnosti lze testovat v laboratořích a lak na nehty je tak certifikován jako halal.

K tomuto účelu se používá zvláštní zkušební postup. Pokud může kyslík prostupovat fólií, může se teoreticky s kyslíkem přenášet i vodík, který je na něj vázán, takže voda přechází z jedné strany fólie na druhou. Fólie je tedy "prodyšná". Při certifikaci halal laků na nehty se tento proces provádí se vzorkem fólie na nehty.

Vlastnosti

 • Propustnost pro vodu a vzduch, a tudíž prodyšnost.
 • Složení s nízkým obsahem znečišťujících látek
 • Rychlé schnutí
 • Vynikající krycí schopnost
 • Dokonalý vysoký lesk
 • Optimální štěteček
 • Skvělá přilnavost
 • Halal certifikát nezávislé laboratoře
 • Vegan a Cruelty Free
 • Neobsahuje extra štětečky, ale pouze jeden uvnitř laku.
Parametry
Objem 12 ml
Vhodné pro Vegan
Výrobce ICP-Nailcare GmbH, Lagesche Str. 15c, 32657 Lemgo
Země původu Německo

INCI

ETHYLACETÁT, BUTYLACETÁT, NITROCELULÓZA, KYSELINA ADIPOVÁ/NEOPENTYL, GLYKOL/TRIMELITICKÝ ANHYDRID, KOPOLYMER, ACETYLTRIBUTILCITRÁT, ISOPROPYLALKOHOL, STEARALKONIUM BENTONIT, ISOBUTYRÁT SACHARÓZY, DIACETON ALKOHOL, CI 77891, CI 77491, CI 77499, KYSELINA CITRONOVÁ, HYDROXID HLINITÝ, CI 19140, TRIETHOXYKAPRYLSILAN, PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARÁT, KYSELINA FOSFOREČNÁ

UPOZORNĚNÍ VÝROBCE:

Vyhněte se kontaktu s pokožkou. Pečlivě si přečtěte návod k použití. Uchovávejte mimo dosah dětí. Při zasažení očí důkladně vypláchněte vodou a vyhledejte lékaře. V případě kontaktu s kůží důkladně opláchněte vodou. Používejte v dobře větraném prostoru. Nepoužívejte na poraněné nebo zanícené nehty. Pouze pro komerční použití. Může způsobit alergie. V případě zarudnutí pokožky nebo alergických reakcí okamžitě přestaňte s výrobkem přicházet do styku a v případě potřeby vyhledejte lékaře.

Naneste tenkou první vrstvu laku na zapilované a vyleštěné nehty (ruce předem omyjte pouze mýdlem). Začněte od středu nehtu a poté naneste lak po bocích. Po zhruba 2 minutách naneste druhou vrstvu.

Po 5-8 minutách je lak kompletně zaschlý, po 15 minutách odolný proti nárazu. Pro zvýšení odolnosti doporučujeme použít také základní lak a nadlak. Pozor na nehtovou kůžičku - měla by být dokonale upravená, aby nedošlo k 'praskání' laku.

TIP

 • Nehty lakujte nejlépe večer, např. u televize, protože jejich zaschnutí trvá déle než u konvenčních produktů. 
 • Na čerstvě nalakovaný nehet nefoukejte. Paradoxně tak prodlužujete schnutí laku tím, že svým dechem přidáváte další vlhkost. Lak rychleji zaschne, pokud máte ruce teplé.
 • Před nanesením laku nepoužívejte dezinfekční prostředky na ruce, protože to může narušit vzhled laku, konkrétně to může způsobit tvorbu tzv. puchýřků.
 • Před nanesením laku nepoužívejte také krémy na ruce nebo jiné kosmetické výrobky.

BALÍKOVNA - NA POBOČKU

1-2 PRACOVNÍ DNY

79 KČ

do 15 kg

ZDARMA

nad 4000 Kč

Ostatní možnosti dopravy se vám zobrazí v košíku dle hodnoty a váhy vaší objednávky.

Kromě Balíkovny nabízíme také doručení do ruky a na poštu nebo Zásilkovnu na výdejní místo, Z-point či doručení kurýrem přes Zásilkovnu. Na tyto kurýrní služby se poštovné zdarma již nevztahuje.

OZN je německá značka laků, kterou založil v roce 2015 David Gerrlich a Nina Skarabela. Nina má vystudovaný grafický design a její estetické cítění a zkušenosti stojí za nádhernými obaly těchto laků. V současnosti pracuje jako psychoterapeutka a je tváří značky OZN. David má více než desetileté zkušenosti v kosmetickém průmyslu. Stojí za vývojem a výrobou těchto unikátních laků.

Laky OZN jsou naprosto unikátní! Kromě toho, že jsou 22 free (neobsahují tedy 22 nejvíce toxických složek, které se v běžných lacích často objevují), tak mají také z 90 % rostlinné složení z udržitelných složek, jako je dřevo, brambory, červená řepa, špalda, cukrová třtina, maniok nebo kukuřice. Všechny OZN produkty jsou vegan, halal a cruelty free. Více o této znače zde.

Buď přirozeně krásná

SLEDUJTE NÁS

GRATIANATURA