MuLondon je britská značka pleťové kosmetiky přímo ze samotného Londýna, na což samozřejmě odkazuje i její název. Jak už to tak u značek přírodní kosmetiky bývá, i tuto založil její zakladatel Boris Zatezic po tom, co sám u sebe řešil kožní problémy. Kombinace stresu, genetických dispozic a nedostatku slunečního záření vedla k tomu, že se mu rozvinul ekzém a lupénka. Boris se nechtěl spoléhat na dlouhodobé užívání steroidních krémů a rozhodl se raději pro “návrat ke kořenům”.

Vždycky věřil v sílu a dokonalost přírody. Už v dětství mu jeho matka vyprávěla o bylinkách, popisovala jejich účinky a učila ho i jejich latinské názvy. Ukázala mu, jaké přírodní prostředky použít v případě řezných ranek, modřin, pohmožděnin či podrážděného žaludku. Naučila jej spoléhat se na bylinky, ne na prášky. Jeho fascinace přírodou pokračovala studijním pobytem na biodynamické farmě ve Švédsku na nedotčeném pobřeží Baltského moře. Právě tam si Boris opravdu naplno uvědomil naše propojení s matkou přírodou a světem kolem nás. 

To vše se promítá do MuLondon. Tato ocenění vyhrávající značka nese hlubokou inspiraci tradičním bylinkářstvím. Produkty obsahují čistě přírodní esenciální oleje a bylinné extrakty, které jim dodávají nejen božskou vůni, ale také je pomáhají šetrně zakonzervovat. Všechny MuLondon produkty jsou vhodné pro citlivou pleť a ten pravý si vybere majitelka jakéhokoliv typu i stavu pleti - suché, smíšené, mastné i mladé, stárnoucí a náročné.

MuLondon je čistě veganská značka - produkty neobsahují žádné živočišné ingredience a není samozřejmě ani testovaná na zvířatech. Za přírodní rostlinné složení, etickou stránku, udržitelnost a další aspekty se také zaručuje nespočet certifikátů, které tato značka má, jako je například certifikace od Soil Association, cruelty-free certifikát Leaping Bunny a vegan certifikáty od Vegan Society, PETA a Vegetarian Society. Další certifikáty jsou od Viva!, Naturewatch, Green America, Campaign for Safe Cosmetics, Humane Company a další. MuLondon je také hrdým členem organizace 1% For The Planet, kde všichni členové odvádí jedno procento zisku na podporu ochrany naší planety.

MuLondon má proaktivní environmentální, recyklační a fair-trade politiku. Snaží se podporovat lokální projekty a silně se vyhrazuje proti testování na zvířatech a jejich jakémukoliv zneužívání. Věří, že svoji firmu můžete vést poctivě, s ohledem na ostatní lidi, zvířata i životní prostředí. 

MuLondon produkty jsou:

  • v biokvalitě - používá certifikované bio ingredience všude tam, kde to je možné.
  • přírodní - pouze šetrné a tradiční rostlinné ingredience.
  • šetrné a zároveň efektivní - produkty jsou vhodné i pro tu nejcitlivější pleť, ale zároveň opravdu fungují. 
  • plné aktivních ingrediencí - v dokonalém poměru tak, aby byla stanovena přesná rovnováha mezi šetrným přístupem k pleti a efektivností zároveň.
  • bez jakýchkoliv zbytečných vycpávek - jako jsou umělé konzervanty, emulgátory, minerální oleje, syntetický barviva či parfemace.
  • cruelty-free - netestované na zvířatech, bez obsahu živočišných složek a 100% veganské.